CUSTOMER SERVICE

H2O Sports Distribution este unica companie ce importă/distribuie exclusiv brandul Skullcandy in România. Și dacă ai experiență pe Customer service te vrem în echipa noastră!
Vrem să ne ajuți să ajungem cei mai buni din România pe costumer service! Iar în urmatoarea perioadă ne dorim să ne mărim cât mai mult echipa.
Așa că dacă ai experiența necesară și îți dorești să faci parte dintr-o echipă extraordinară te invităm alături de noi.

Despre ce vei citi în acest anunț?

1. Ce tip persoană căutam și cum ne vei ajuta să ajungem cei mai buni pe costumer service.
2. Ce trebuie tu să știi și care vor fi responsabilitățile tale.
3. De ce e fain să lucrezi la noi în echipă.
4. Istoricul nostru si care este viziunea noastra pe termen lung

5. NU este indicat să aplici dacă

6. Cum sa aplici

#1. Ce tip de persoană căutam și cum ne vei ajuta să ajungem cei mai buni pe customer service.

În cadrul echipei H2O asistentul pe customer service are un rol extrem de important, deoarece acesta are datoria de a pastra o legatură strânsă cu clientii spre soluționarea problemelor întampinate de aceștia. Cu ajutorul lui, noi ne putem desfașura activitatea in siguranță, deoarece știm că el/ea va trata clienții cu o deosebită atenție spre rezolvarea tuturor situațiilor apărute.

#2. Ce trebuie tu să știi și care vor fi responsabilitățile tale.

Profilul persoanei căutate :

– Studii medii/avansate
– Experiență în câmpul muncii de minim 2 ani
– Cunoștințe de operare PC: Windows, Microsoft Office, Internet Explorer
– Cunoștințe privind legislația în domeniu (legeaprivind vânzarea produselor și garanțiile asociate acestora)
– Persoană organizată și atentă la detalii
– Spirit de echipă și capacitate de a lucra independent
– Capacitatea de asimilare a cunoștintelor noi și de implementare a informațiilor în activitatea zilnică
– Capacitate de adaptare și implementare
– Autoperfecționare și valorificare a experienței dobândite
– Capacitate de analiză și sinteză și de găsirea unor solutii
– Capacitate de consiliere si/sau indrumare a colegilor, clientilor
– Capacitatea de a prelucra, interpreta si valorifica informatiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau
pentru realizarea de rapoarte complexe
– Acuratețe, rapiditate, orietare spre rezultate, tenacitate, atentie distributiva

Care vor fi responsabilitățile tale?
-    Identificarea și înlaturarea riscurilor de livrari târzii apărute;
-    Gestionarea cazurilor de garanții;
-    Înregistrarea correctă și timpurie a garanțiilor, reclamațiilor, etc în sistemele informatice;
-    Participă activ la evenimentele din cadrul companiei;
-    Responsabil de gestiunea din depozitul intern;
-    Transmite informații și întocmește documentații despre produse;
-    Întocmește inventare și recepții pentru gestiunea internă și le transmite catre contabilitate;
-    Întocmește si transmite rapoarte lunare referitoare la situațiile de garanții;
-    Documentarea permanentă cu privire la modificările legislației în domeniul;
-    Generare rapoarte + completare formulare, rapoate lunare garanții;
-    Recepție marfa și transmitere raport catre contabilitate;

Beneficii

        Atmosfera placuta de lucru intr-o echipa tanara, dinamica și ambitioasa, in plina expansiune;

        Dezvoltare personala, avand acces la traininguri și activitati oferite de H2O;

        Participare la evenimente/festivaluri din toata tara, impreuna cu echipa H2O;

        Posibilitate de avansare in companie;

        Laptop, telefon de munca si asigurare medicala;

#3. De ce e fain sa lucrezi la noi in echipa

        La H2O nu exista un sistem piramidal invechit, am implementat un sistem de organizare interna pe echipe, antrenant si interactiv!

        Nu o sa ai parte de ședințe la 9 seara și nici nu o sa lucrezi peste program neplatit.

        Nu ai sefi, ai colegi, parteneri și prieteni; cei din echipa noastra lucreaza responsabil, independent, asumat.
        Credem si investim in oameni tineri si entuziasti.

        Te poti dezvolta personal si te poti initia in practica sporturilor promovate de H2O.

       Ai oportunitatea de a lucra cu branduri de top, cool si dinamice, cum sunt Skullcandy, DJI si Rip Curl.

      Ai oportunitatea de a dezvolta comunitati si sporturi cool, de a-ti aduce o contributie reala in aceste medii.

     Spatiul in care vei lucra este foarte usor accesibil - pe Calea Dorobantilor, intr-o casa cu personalitate ;)

#4. Istoricul nostru si care este viziunea noastra pe termen lung

H2O Sports Distribution se focusează pe oamenii care aleg destinații pentru timpul lor liber în care să practice sporturi, au nevoie de produse practice, tehnice, calitative și garantate pentru un lifestyle cool și activ. Sub toate aceste nevoi și dorințe stă și cererea publicului de know how, informare, educație, locații specifice în care să-și pună în practică pasiunile și echipamentele necesare. Compania face parte din entitatea H2O care a fost lansată în 2003 care cuprinde un complex de structuri sportive, de locații și lifestyle, magazin, evenimente, party și marketing structurat pe aceste comunități.

Valorile noastre sunt :

Dezvoltam un mediu de lucru placut in care indivizii se poarta cu respect si demnitate.

Dezvoltare continua.

Incurajam creativitatea.

Grija pentru comunitate si mediu.

Acum dorim sa impartasim cu tine o parte din Cultura H2O :

1. Intalnirea trimestriala

La finalul fiecarui trimestru ne intalnim pentru a planifica urmatoarele 90 de zile.
Aici se face evaluarea ultimului trimestru, si se pregateste urmatoarea etapa.

2. Intalnirea zilnica

In fiecare dimineata toti oamenii din fiecare echipa participa la o intalnire de 15 minute. Scopul intalnirii zilnice este sa ne stabilim prioritatile si sa ne asiguram ca lucrurile merg în directia aleasa.

3. Celebrari

De 2 ori pe an ne propunem sa organizam iesiri cu echipa in locatiile H2O sau altele din Romania, cu scopul a de a sarbatori realizari importante in firma si a ne descoperi unii pe ceilalti mai bine in alte cadre.

4. Iesiri cu echipa la relaxare

In fiecare luna ne propunem sa avem o iesire cu echipa, in Bucuresti la un stand-up comedy sau la alte activitati preferate de noi.

5. Programul de lucru este flexibil, pentru noi conteaza calitatea muncii nu cantitatea.

#5. NU este indicat să aplici dacă:

– Nu ai minim studii medii
– Nu ai cunoștințe de operare PC: Windows, Microsoft Office, Internet Explorer;
– Nu ești o persoana organizata;
- Nu esti o persoana calma si cu skilluri de comunicare
– Nu ești o persoana atenta la detalii;
– Nu ai abilitati de prioritizare;
– Nu iti place munca in echipa;
– Nu ai capacitate de adaptare si implementare.

#6. Cum sa aplici

Iar acum, dacă încă mai ești interesat/ă și îndeplinești toate lucrurile pe care le-am prezentat anterior și vrei să contribui la dezvoltarea și transformarea calitații serviciilor noastre , iată ce trebuie sa faci în continuare:

1) Completeaza formularul de mai jos si aplica!

* De ce este nevoie sa completezi acel formular? Deoarece sunt foarte multe persoane care aplica si nu au nici o legatura cu acest job, noi nu ne dorim oameni care nu se potrivesc si nu se pliaza pe valorile companiei.

2) Dacă CV-ul tău ne-a impresionat, o sa trecem la următoarea etapă, te vom contacta pentru stabilirea unei intalniri cu responsabilul de departament.
* Ne dorim să ne asigurăm că acest rol ți se potrivește și de aceea în această intalnire responsabilul de department se va asigura de acest lucru.

3) Dacă ai trecut și de etapa II, trecem la pasul următor, acest pas presupune interviul față-n-față cu administratorul companiei.

4) Ultimul și cel mai important pas este să găsim o soluție prin care ambele părți să fie mulțumite, tu să fii mulțumit din punct de vedere financiar și personal că faci parte din cea mai frumoasă echipă, iar noi că ne-am găsit “rotița”care să ne ajute să ne ducem compania la următorul nivel.

Astfel, dacă bifezi toate punctele enumerate mai sus, te invităm să aplici pentru ca abia așteptăm să te cunoaștem.

 Pentru alte detalii ne puteti contacta la Daniela.ipolit@h2o.ro