PR & BTL SPECIALIST

Ttitlu anunt : Cautam PR & BTL Specialist cu care vom prinde cele mai multe rasarituri

Line Manager: Marketing Manager

Locatie: Bucuresti

Perioadă nedeterminata de angajare

H2O Sports Distribution este compania ce distribuie exclusiv brandurile Skullcandy, DJI si Rip Curl in Romania. Daca ai experienta in zona de PR, dar te-ai ocupat si de coordonarea de evenimente de brand, atunci te vrem in echipa noastra!

Vrem sa ne ajuti sa mentinem un vibe fresh&cool pentru brandurile noastre prin cele mai faine proiecte de PR si cele mai nebune activari in festivaluri.

Asa ca daca ai experienta necesara si iti doresti sa faci parte dintr-o echipa extraordinara, te invitam alaturi de noi.

Despre ce vei citi in acest anunt?

  1.     Ce tip de persoana cautam si cum ne vei ajuta sa ne crestem in continuare brandurile din portofoliu.
  2.     Responsabilitatile tale.
  3.     De ce e fain sa lucrezi la noi in echipa.
  4.     Istoricul nostru si care este viziunea noastra pe termen lung.
  5.     Catre cine vei raspunde direct sau cine va fi mentorul tau.
  6.     Nu aplica daca…
  7.     Cum sa aplici.

#1. Ce tip de persoana cautam si cum ne vei ajuta sa ne crestem in continuare brandurile din portofoliu.

In cadrul echipei H2O rolul de PR & BTL Specialist este  extrem de important, deoarece are datoria de a consolida imaginea brandurilor noastre in zona de events si PR. Este necesara experienta in relatiile publice, sa ai cunostinte solide despre ce inseamna managementul unui proiect si sa cunosti bine dinamica mediilor de comunicare, industria de care aparţine compania noastra, dar şi nevoile interne ale acesteia.

        Profilul persoanei cautate;

Minim 2 ani de experienta in relatii publice si/sau organizare de evenimente;

Atitudine pozitiva; persoana sociabila, comunicativa;

Pasiune pentru comunicare, PR si coordonare evenimente de brand;

Abilitati foarte bune de comunicare scrisa si vorbita in limba romana si engleza;

Capacitatea de a comunica cu usurinta cu partenerii si colaboratorii nostri;

Cunosterea industriei de media din Romania;

Familiarizarea cu cei mai relevanti KOLs din comunitatea fiecarui brand;

Capacitatea de analiza cu scopul de a dezvolta asocieri cu diferite branduri, in functie de target audience;

Proactivitate in a dezvolta noi proiecte sau in a optimiza proiecte si/sau procese actuale;

Capacitate de lucru sub presiune, in anumite perioade cheie pentru industria noastra;

Capacitatea de a lucra riguros, conform unui set de proceduri;

#2. Responsabilitati

Dezvolta strategia de PR pe termen lung pentru fiecare brand din portofoliu, definind partea de concept si buget;

Coordoneaza proiecte de PR avand suportul celorlalte departamente; este responsabil(a) de implementarea proiectelor dupa ce primeste aprobarea pe concept si buget;

Se familiarizeaza si mentine o legatura de lunga durata cu KOLi relevanti pentru fiecare comunitate de brand in parte;

Urmareste consolidarea imaginii de brand si intarirea relatiilor cu ambasadorii de brand si partenerii media;

Dezvolta un calendar trimestrial si anual pentru evenimentele relevante fiecarui brand in parte;

Dezvolta conceptul de eveniment si este responsabil de implementarea acestuia, incadrandu-se in deadline, in limita de buget si in standardul de calitate;

Creeaza rapoarte de activitate si performanta cu recurenta ceruta de fiecare brand;

         Beneficii

        Atmosfera placuta de lucru intr-o echipa tanara, dinamica și ambitioasa, in plina expansiune;

        Dezvoltare personala, avand acces la traininguri și activitati oferite de H2O;

        Participare la evenimente/festivaluri din toata tara, impreuna cu echipa H2O;

        Posibilitate de avansare in companie;

        Laptop, telefon de munca si asigurare medicala;

   #3. De ce e fain sa lucrezi la noi in echipa

        La H2O nu exista un sistem piramidal invechit, am implementat un sistem de organizare interna pe echipe, antrenant si interactiv!

        Nu o sa ai parte de ședințe la 9 seara și nici nu o sa lucrezi peste program neplatit.

        Nu ai sefi, ai colegi, parteneri și prieteni; cei din echipa noastra lucreaza responsabil, independent, asumat.
        Credem si investim in oameni tineri si entuziasti.

        Te poti dezvolta personal si te poti initia in practica sporturilor promovate de H2O.

       Ai oportunitatea de a lucra cu branduri de top, cool si dinamice, cum sunt Skullcandy, DJI si Rip Curl.

      Ai oportunitatea de a dezvolta comunitati si sporturi cool, de a-ti aduce o contributie reala in aceste medii.

     Spatiul in care vei lucra este foarte usor accesibil - pe Calea Dorobantilor, intr-o casa cu personalitate ;)

       #4. Istoricul nostru si care este viziunea noastra pe termen lung

Compania H2O SPORTS DISTRIBUTION a luat nastere in 2013 cu scopul de a distribui si vinde produse persoanelor active cu varste intre 15-50 de ani, conectate la cultura urbana, cu venituri medii spre mari, pasionate sau interesate de sporturi urbane si natura. Acele persoane ce vor sa isi depaseasca limitele, ce sunt in cautare de aventura. De multe ori isi aleg destinatia si in functie de sportul pe care vor sa il practice acolo. Au nevoie de produse care sa fie atat practice si tehnice, cat si de lifestyle/cool. Problema principala a acestor oameni era ca aveau nevoie de comunitati in care sa isi impartaseasca aceleasi pasiuni si valori. De asemenea aveau nevoie de know-how, informare si educatie, aveau nevoie de locuri in care sa isi exerseze pasiunile, cat si de echipamentele necesare. - H2O Distribution s-a infiintat pentru a intruni toate acest nevoi.

ViziuneaSa ajutam oamenii sa fie mai fericiti prin intermediul pasiunilor lor

Valorile noastre sunt :

Dezvoltam un mediu de lucru placut in care indivizii se poarta cu respect si demnitate.

Dezvoltare continua.

Incurajam creativitatea.

Grija pentru comunitate si mediu.

Acum dorim sa impartasim cu tine o parte din Cultura H2O :

1. Intalnirea trimestriala

La finalul fiecarui trimestru ne intalnim pentru a planifica urmatoarele 90 de zile.
Aici se face evaluarea ultimului trimestru, si se pregateste urmatoarea etapa.

2. Intalnirea zilnica

In fiecare dimineata toti oamenii din fiecare echipa participa la o intalnire de 15 minute. Scopul intalnirii zilnice este sa ne stabilim prioritatile si sa ne asiguram ca lucrurile merg în directia aleasa.

3. Team buildings

De 2 ori pe an organizam team buildings in locatiile H2O sau altele din Romania, cu scopul a de ne descoperi unii pe ceilalti mai bine prin tot felul de activitati interactive.

4. Iesiri cu echipa la relaxare

In fiecare luna ne propunem sa avem o iesire cu echipa, atat in Bucuresti la un stand-up comedy, cat si in locatiile H2O pe perioada weekendului, vara la Plaja H2O & Zumbaala si iarna la Apres Ski Bar H2O.

5. Programul de lucru este flexibil, pentru noi conteaza calitatea muncii nu cantitatea.

#5. Catre cine vei raspunde direct sau cine va fi mentorul tau

 Adelina, Marketing Manager la H2O, este o persoana cu o experienta semnificativa in domeniul marketingului strategic, care impreuna cu brand managerii Anca si Lorin concepe strategiile de promovare trimestriale pe fiecare brand in parte. Adelina iti va pune la dispozitie un sistem de lucru bine organizat pe taskuri si termene, cu posibilitatea de a-ti gestiona propriul proiect si a-ti lasa amprenta asupra lui. Este o fire calma si o colega care te va ajuta cu rabdare sa te integrezi in echipa. Asadar, vei avea parte de un mediu relaxant, organizat si flexibil.

Deoarece nu vrem sa pierdem din timpul tau și nici din timpul nostru, vrem sa ne asiguram ca intelegi foarte bine ce tip de om cautam.

         #6. Deci, NU aplica daca:

   Nu ai minim 2 ani de experienta in relatii publice si/sau organizare de evenimente

   Nu ai o atitudine pozitiva; nu esti o persoana sociabila, comunicativa

   Nu ai pasiune pentru comunicare, PR si coordonare evenimente de brand

   Nu ai abilitati foarte bune de comunicare scrisa si vorbita in limba romana si engleza

   Nu ai capacitatea de a comunica cu usurinta cu partenerii si colaboratorii nostri

   Nu cunosti industria de media din Romania

   Nu ai capacitatea de analiza cu scopul de a dezvolta asocieri cu diferite branduri in functie de target-audience

   Nu ai proactivitate in a dezvolta noi proiecte sau in a optimiza proiecte si/sau procese actuale

   Nu ai capacitate de lucru sub presiune, in anumite perioade cheie pentru industria noastra

          #6.  Cum sa aplici

Iar acum, daca inca mai ești interesat/a și indeplinesti toate lucrurile pe care le-am prezentat anterior și vrei sa contribui la dezvoltarea companiei noastre, iata ce trebuie sa faci in continuare:

1) Completeaza formularul de mai jos si aplica!

* De ce este nevoie sa completezi acel formular? Deoarece sunt foarte multe persoane care aplica si nu au nici o legatura cu acest job, noi nu ne dorim oameni care nu se potrivesc si nu se pliaza pe valorile companiei.

2) Daca CV-ul tau ne-a impresionat, o sa trecem la urmatoarea etapa, te vom contacta pentru stabilirea unei intalniri pe Skype cu responsabilul de departament.

* Ne dorim sa ne asiguram ca acest rol ti se potriveste, de aceea iti propunem aceasta intalnire pe Skype cu responsabilul de departament .

3) Dacă ai trecut și de etapa II, trecem la pasul urmator, acest pas presupune interviul față-n-față cu CEO-ul companiei.

4) Ultimul si cel mai important pas este sa gasim o solutie prin care ambele parti sa fie multumite, tu sa fii mulțumit(a) din punct de vedere financiar si personal ca faci parte din cea mai frumoasa echipa, iar noi ca am gasit colegul care sa ne ajute sa ne ducem compania la urmatorul nivel.

Astfel, daca bifezi toate punctele enumerate mai sus, te invitam sa aplici pentru ca abia asteptam sa te cunoastem.

 Pentru alte detalii ne puteti contacta la admin@h2o.ro